Fotoexpedice národní parky, západ USA 27.9. - 11.10.2015

Montezuma Castle, Red Rock Country, Grand Canyon, Antelope Canyon, Horseshoe Canyon, Monument Valley, Arches park, Canyonlands, Bryce Canyon, Zion park, Death Valley, Las Vegas

Poptávka

Odeslání poptávky

Objevte neuvěřitelnou krásu přírody národních parků na západě USA a poznejte nekonečné možnosti, které se zde fotografům a jejich objektivům otevírají.  Po celou dobu se Vám bude věnovat zkušený fotograf / lektor.

1. Den   Odlet z Prahy do Phoenixu, kterému navajové dali jméno „ Horoucí místo“ . Po příletu, imigrační a celní kontrole, bude následovat transfer do hotelu a ubytování. Pro ty, kteří nebudou cestou a časovým posunem (-9 h) příliš unaveni, bude připravena večerní projížďka městem, při které budete moci vyzkoušet své umění při nočním focení.


2. Den   Po snídani se vydáme k našemu prvnímu cíli, kterým je Montezuma castle. Jedná se o dobře zachovalé pueblo, které je zapuštěno do  vápencového břehu  a má 20 místností. Pueblo bylo vybudováno s důmyslem a smyslem pro přežití. Celý útvar je zasazen do pouštní krajiny.  Čeká nás zde řada možností, jak prověřit naše schopnosti najít ten správný a jedinečný pohled na Montezuma castle. Odtud budeme pokračovat do parku Red Rock, který je známý nekonečnými možnostmi vyžití. Zajisté nás zde zaujmou přírodní scenérie, které se stanou cílem našich objektivů, a to především při krátkém tracku na některý z vrcholů parku. Podvečerní focení nás pak čeká v samotné historické  Sedoně , městě, které je  obklopeno přírodními skvosty. Odtud pak  budeme pokračovat do Flagstaffu, výchozího místa pro cestu na Grand Canyon, kde budeme ubytováni.

3. Den   Brzy ráno vyjedeme za dalším cílem naší cesty, kterým je Grand Canyon National Park. Cestu parkem začneme v Grand Canyon Village, odkud budeme pokračovat okolo Grand Canyonu. Cestou budeme mít možnost fotit tuto nádhernou scenérii z mnoha vyhlídek ( Gran view point, Lipan point, Desert view,....  ), kterými je Grand Canyon lemován. Grand Canyon je sedmnáct  set metrů hluboká a až 30 kilometrů široká strž, která je považována za jeden z největších přírodních divů světa. Po celodenním focení Grand Canyonu se  přesuneme do města Page, kde budeme ubytováni.

4. Den  Page je jedním z míst, které by se dalo nazvat Rájem fotografů. Page je položeno na břehu jezera Lake Powell a řeky Colorado a je turisticky velmi vyhledávané, a to především díky Antelope Canyonu, který tento den navštívíme. Důležité je správné načasování vstupu do canyonu, a to z důvodu dobrého nasvícení . Tento kaňon je zajímavý především díky své barevnosti a  světelným efektům. Světlo pronikající úzkými štěrbinami pro Vás v červeném kameni připraví fascinující fotografické objekty.

5. Den  Druhým místem, které v této oblasti  navštívíme, je  Horseshoe Canyon. Řeka Colorado zde vytvořila útvar ve tvaru podkovy, která obemyká vystupující skalní útvar. Celkový  pohled ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Dnes budeme mít možnost také  nafotit jezero Lake Powell a přehradu Glen Canyon. 

6. Den   Monumnet Valley , je údolí, které s jistotou patří k nejfotogeničtějším místům na  světě. Po příjezdu na dno údolí, projedeme jedinečnou krajinou červených stolových hor, které patří k nejslavnějším scenériím severoamerického kontinentu a byly kulisou v mnoha Westernových scénách. Nejvyšší z nich sahají do výše 300 m nad údolní plošinu. Cestou údolím budeme mít mnoho příležitostí k pořízení opravdu nádherných a jedinečných snímků. Z údolí se pak vydáme ke dvěma dalším parkům, Arches a Canyonland, které navštívíme v dalších dnech. Nocleh bude po další tři noci ve městě Moab.

7. Den   Dnes nás čeká národní park Arches, který je známý především díky svým pískovcovým  obloukům, kde  nejznámější je Delicate Arch. K tomuto oblouku bude krátký track (cca 45 min). Pohled, který nás zde pak bude čekat, je známý z mnoha publikací a i Vás bude inspirovat k pořízení nádherných snímků. Cesta parkem s mnoha zastávkami pro focení zajímavých útvarů bude jistě velmi zajímavá a obohatí vaše alba. 

8. Den  Canyonlands je národní park, který leží na soutoku řeky Colorado a Green. Skládá se  ze tří částí The Needles, Island in the Sky a The Maze. Všechny části jsou zřetelně výškově rozděleny. Celková rozloha parku je přibližně 136000 hektarů a některé části parku jsou běžným způsobem nepřístupné. I  v tomto parku najdeme mnoho nádherných scenérií, které musejí být skutečnou výzvou každému fotografovi. Dnešní noc strávíme naposledy ve městě Moab.

  Zoom gallery

9. Den
  Po snídani nás čeká cesta do národního parku Bryce Canyon. Cesta povede převážně po vedlejších silnících a možností zastávek pro focení zajímavých míst a útvarů. Cestou také uděláme krátkou zastávku v národním parku Capitol reef, ve kterém najdeme zajímavé pískovcové útvary. Pozdě odpoledne se pak ubytujeme nedaleko vjezdu do NP Bryce Canyon.

10. Den  Národní park Bryce Canyon, kterému se celý dnešní den budeme věnovat,  se rozkládá na ploše 145 čtverečních km, a je  plný skalních veží, výčnělků, kamenných jehel a hřebenů. Za lehký track na dno Bryce Canyonu nám bude odměnou množství míst, které jen vybízejí k zaměření a stisknutí spouště fotoaparátu. Horní hrana Bryce Canyonu se nachází v nadmořské výšce okolo 2300 m.n.m.

11. Den  Red Canyon je zajímavými svými červenými skalními útvary. Park je průjezdný a určitě zde pořídíme zajímavé snímky. Dále nás dnes čeká národní park Zion (Zion pochází z hebrejštiny a znamená Posvátný) s rozlohou necelých 600 km2. Značné výškové převýšení znamená nádherné výhledy. V tomto parku Vás uchvátí mohutné skalní monolity , vysoko vystupující a vypadající jak zkamenělé písečné duny. Rovněž zde najdeme pestrou škálu rostlin a živočichů. Noc strávíme ve městě St. George. 

12. Den   Dnešní cesta nás povede z Utahu přes Arizonu do Nevady. Cílem cesty je  Las Vegas, které je plné blykajících neonů, casin a zábavy. Pořídit v tomto prostředí kvalitní noční snímky je obtížné a vyžaduje to již určitou zkušenost. Pro ty, kteří uvítají radu, bude stejně jako po celou cestu připraven s radou a pomocí zkušený fotograf / lektor. V Las Vegas strávíme dvě noci, takže bude dost času na vyzkoušení a nakonec na nafocení opravdu dobrých a kvalitních snímků.

13. Den   Během volného dne, který v Las Vegas dnes prožijete, můžete nafotit toto město za denního světla a to především Las Vegas Blvd., se svými casiny Luxor, MGM, New York, Mirage ,....... Večer nás pak společně čeká další noční focení nočního Las Vegas. Pro zájemce je připraven výlet do národního parku Death valley, který je částečne položen v nadmořské výšce pod úrovní hladiny moře. Na některých místech v Death valley byly naměřeny nejvyšší teploty na území USA. 

fotimesvet2.jpg

14. Den
   Dopoledne navštívíme Hoover Dam – Obr mezi přehradami, 220 m vysokou a 379 m dlouhou přehradu  na řece Colorado, která nám nabídne možnost pořízení posledních snímků z této cesty. Ve večerních hodinách pak následuje odlet z Las Vegas.

15. Den    Přílet zpět do PrahyCena : 88 480 Kč / os.

 

Cena zahrnuje:

 • zpáteční letenku Praha / Phoenix a Las Vegas / Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • dopravu po plánované trase
 • vstupy do národních parků
 • doprovod zkušeného  fotografa / lektora po celou dobu zájezdu
 • snídaně
 • workshop před cestou
 • workshop s vyhodnocením nejlepších snímků po  návratu
 • pojištění CK proti úpadku

  

Cena nezahrnuje: ESTu, stravování mimo snídaní, nápoje, vstupy mimo parky uvedené v programu, pojištění storna a pojištění pro cesty a pobyt. Pojištění je možné objednat u naší CK. Nabídku Vám pošleme na základě Vašeho požadavku.
 

Poznámka:  Program je shodný pro fotící i nefotící členy výpravy.

 

SIT Travel, Sport > Fotíme Svět > Fotoexpedice národní parky, západ USA 27.9. - 11.10.2015
Loading...

 • Fotoexpedice národní parky, západ USA 27.9. - 11.10.2015
 • O nás
Loading...

 • Fotoexpedice národní parky, západ USA 27.9. - 11.10.2015
 • O nás